Gayrimenkul Değerleme

Teklif Almak İçin Tıklayın

Gayri Menkul Değerleme

Gayrimenkul, her türlü arazi tanımlamasına giren yeryüzündeki toprak parçaları ile bu alanlar üzerinde inşa edilmiş yapılardır.

Ülkemizde gayrimenkuller ile ilgili mülkiyet düzenlemeleri medeni kanun ve vergi kanunları kapsamında yapılmaktadır. Medeni kanuna göre taşınmazın ayrılmaz parçaları tesisat ve makineler; gemiler ve diğer taşıtlar da gayrimenkul olarak değerlendirilmekte ve gerektiğinde teminat olarak gösterilmek üzere gayrimenkul değerleme raporları kapsamında resmi değer tespitleri yapılabilmektedir.

 

Gayrimenkul kavramı içinde verilebilecek örnek yapılar; malikane, yalı, villa, konut, işyeri, ofis, arsa, tarla, bahçe, hayvan çiftlikleri, fabrika, akaryakıt istasyonu, otel, AVM, hastane vb yapılar ile bu gayrimenkullerin ayrılmaz parçası niteliğindeki makine ve tesisatlardır.

 

METAS DEĞERLEME, sizin için her türlü gayrimenkulünüzü değerleme standartları kapsamında hızlı ve doğru şekilde değerler ve raporlar.

 

Ayrıca Türk Vatandaşlığı Kanunu kapsamında; en az 250.000 Amerikan Doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı TL tutarında taşınmazı satın alıp tapu kayıtlarına üç yıl satılmaması şerhi koyduran ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca adına uygunluk belgesi düzenlenen kişiler ile kanunda belirtilen benzer nitelikli diğer yatırımları yapan yabancı yatırımcılar Türk Vatandaşlığı hakkını kazanmaktadır. METAS Değerleme, yabancıların Türkiye’de yapacakları her türlü gayrimenkul veya sanayi yatırımının raporlamasını yaparak ilgili resmi kurumlara iletmektedir.

1)SPK/Sermaye Piyasası Kurulu kapsamındaki işlemler ile Yeniden Değerleme Çalışmaları

METAS Değerleme, yetkin ve deneyimli kadrosuyla her türlü gayrimenkulün değerini hızla takdir eder ve raporlar. SPK mevzuatı kapsamındaki gayrimenkullerinizin değerleme çalışmaları için profesyonel kadromuzun da görüşünü almanızı isteriz.

Konut – İşyeri – Arsa veya her türlü ticari taşınmaz (hayvan çiftlikleri, fabrika, akaryakıt istasyonu, otel, AVM, hastane vb) talebinizin tespiti kısa sürede tamamlanmaktadır. Belirlenen değer yılların birikimi ile oluşturulmuş bilgi bankamızdaki verilerle de karşılaştırılarak kontrol edilir.