Hakkımızda

Hakkımızda

Hikayemiz; 2010’lu yıllarda bazı finans kuruluşlarının Makine Mühendisi - Değerleme Uzmanlarına gayrimenkul değerlemesi konusunda atama yapmama kararı üzerine kuruluşu planlanmaya başlanıp; unvanı sektörde eksikliği hissedilen Makine ve Endüstriyel Tesisi Değerlemesi A.Ş.’nin baş harflerinden oluşturulmuştur.

İlk başlarda 5 adet makine mühendisi – değerleme uzmanının bir araya gelerek kurulması planlanan şirket, sektördeki zorluklar ve istenen niteliklerde, tecrübeli uzman bulunamaması nedeniyle 2020 yılına kadar ertelenmiştir.

Geçen zaman içinde şirketin endüstriyel tesis merkezli olarak hedeflenmesine karşın, gayrimenkul değerleme şirketi olarak bu departmanının da güçlü olması gerekliliği fark edilmiştir. Yapısında küçük çaplı değişikliklerle 2020 yılında Selas Sigorta Eksperliği Ltd. Şti. bünyesinde bir araya gelen ortaklar 17.08.2020 itibariyle Metas Makine Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ‘yi kurmuştur.

Makine Mühendisi, Şehir Plancısı, İnşaat Mühendisi, Endüstri Mühendisi, Uçak Bakım Mühendisi, Sigorta Eksperi, işletme ve İ.İ.B.F. vb. mezunu nitelikteki kadrosuyla; gerek yurtiçi gerek yurt dışındaki finans kuruluşlarına, sigorta şirketlerine ve özel sektöre hizmet vermeye devam etmektedir.